Статьи

Батьки завжди стараються допомогти школярикам у виконанні домашньої роботи. Вони витрачають час та зусилля, щоб дитина зрозуміла матеріал та виконала завдання на найкращому рівні, і ніхто не має нічого проти такої допомоги. Проте, коли йдеться про готові домашні завдання — вважається, що їх в навчанні використовувати не треба. Але чи це насправді так?

Кожен школяр може звернутися до розв'язників

Не тільки батьки, але й вчителі часто радять писати шпаргалки. Ті викладачі, котрі дають таку пораду, переконують учнів — таким чином вони краще запам'ятають матеріал. Навіть під час контрольних робіт деякі вчителі дозволяють підглядати в зошит, аби школярики мали можливість правильно розв'язати задачі.

Отже, виникає питання: чому використання готових домашніх завдань має бути забороненим? Адже ці довідники — це лише інший спосіб отримання підказок, аналогічний тим, які надають батьки чи дозволяють учителі. Таким чином, кожен учень має право скористатися цим ресурсом.

Готові відповіді допомагають осмислити та краще запам'ятати матеріал. Такі довідники, як, наприклад, гдз 4 клас математика, допоможуть також і перевірити свої знання. Саме тому обмеження на використання готових відповідей можна вважати цілком необґрунтованим. Завдяки технічному прогресу сучасні школярі можуть отримати потрібні пояснення до вправи буквально в кілька кліків. Зручні довідники, які завжди поряд, допоможуть не просто прочитати матеріал з підручника, а насправді добре його осмислити.

Для чого існують готові відповіді?

Готові домашні завдання створювалися не з метою зробити школяриків лінивими та забрати у них право міркувати над завданням. Решебники було створено для самостійної перевірки знань. І сьогодні їх основна функція полягає в тому, щоб допомогти учням перевірити правильність виконання домашніх завдань та закріпити матеріал, вивчений на уроці.

У розв'язниках зазвичай надаються короткі відповіді до вправ та задач. Це має спонукати школярів до самостійного пошуку рішення, спрямовувати їх у потрібне русло в разі ускладнення з виконанням завдання. Такий підхід має за мету розвивати аналітичні здібності та критичне мислення учнів, а не лише допомагати їм швидко отримати відповіді. До речі, деякі вчителі навіть вчать школяриків правильно використовувати готові відповіді (здебільшого тут йдеться про молодих викладачів). Вони пропонують учням приносити розв'язники на уроки, щоб разом розбирати відповіді до завдань. В більшості випадків це сприяє активнішому включенню учнів у процес навчання та допомагає краще зрозуміти, як розв'язуються певні завдання та вправи.



До списку