Статьи

Жалюзі та рулонних штор настільки багато, що очі, які розбігаються, швидше приносять дискомфорт, ніж радість від вибору.

Ми повернемо вас у зону комфорту і розкладемо все по поличках — за 6 хвилин ви дізнаєтеся, для яких приміщень, цілей і випадків життя краще підходять ті чи інші жалюзі та рулонні штори. А придбати жалюзі ви можете у зручний для вас час на сайті за посиланням: https://vilargo.net/dnepr.

Спочатку тезисно про головні принципи

Практичність

Для вологих приміщень, кухні, ванної, туалету тощо краще вибирати практичні пластикові або алюмінієві жалюзі (горизонтальні, вертикальні), а не тканинні. Або тканинні, але зі спеціальним просоченням.

Ступінь затемнення

Якщо головна мета — захист від сонця і сторонніх очей або повноцінний сон, то вибирайте жалюзі за ступенем затемнення. Така можливість є у рулонних штор, плісированих жалюзі, штор Зебра і вертикальних жалюзі.

Дизайн

Про смаки не сперечаються, про них говорять. Де і які жалюзі розмістити — виключно ваш вибір, ми можемо тільки показати вектор.

Ціна

Якщо розташовувати жалюзі за ціною в порядку зростання (від найдешевших до дорожчих), то список матиме такий вигляд: рулонні штори, вертикальні жалюзі, горизонтальні жалюзі, рулонні штори Зебра, плісировані жалюзі.

Види жалюзі

Горизонтальні жалюзі

Класика у всіх сенсах цього слова. Немає такого інтер'єру, який би змогли зіпсувати горизонтальні жалюзі. Вони будуть доречні і в хай-теку, і в провансі, і навіть якщо вас тягне до рококо і бароко одночасно.

Горизонтальні жалюзі можуть бути алюмінієвими, пластиковими, бамбуковими та дерев'яними.

Той випадок, коли і в офісі, і в квартирі, і в спальні, і в дитячій, і на кухні, і навіть у туалеті — скрізь такі жалюзі матимуть доречний вигляд.

У них є тільки один недолік — прибирання. На всі горизонтальні ламелі прекрасно лягає пил. Кожну доведеться протирати або змиритися. Але є і хороша новина — людство вигадало чимало способів спростити і прискорити цей процес.

Вертикальні жалюзі

В епоху, коли наш словниковий запас поповнився словом «євроремонт», вертикальні жалюзі були частим атрибутом стильного на ті часи інтер'єру. Зараз вони скоріше доречні в офісі або якійсь установі, ніж у затишній квартирі або приватному будинку. Хоча, абсолютно ніщо не повинно вам заважати, якщо саме такі жалюзі ви бачите у своєму інтер'єрі.

І на відміну від горизонтальних жалюзі, вертикальні можуть бути виконані в затемнювальній тканині Блекаут, яка не пропускає денне світло, тому варіант їхнього розташування в спальні цілком має місце. Але пам'ятайте, що конструкція вертикальних жалюзі не передбачає щільного змикання ламелей, тому крізь щілини між ними однаково проникатиме світло, і такі жалюзі не можуть забезпечувати 100% світлонепроникність.

Рулонні штори

Найпопулярніший на сьогодні варіант жалюзі. Їхня універсальність, різноманіття фактур і забарвлень дає змогу використовувати рулонні штори і як функціональний елемент (для приватності або захисту від сонця), і як повноцінний атрибут красивого інтер'єру.

Можна затишний і спокійний мінімалізм, а можна буйство фарб і емоцій.

Можна на кухню, в спальню, вітальню, дитячу і навіть у туалет. Деякі рулонні штори, завдяки властивостям тканини, можна використовувати у ванній.

А затемнювальні рулонні штори в спальні — це те, що ви внесете до списку своїх найвдаліших покупок.

Ступінь затемнення рулонних штор

  • Прозорі — пропускають до 65% світла.
  • Напівпрозорі — пропускають до 45% світла.
  • Напівзатемнювальні (Dim-Out) — пропускають до 5% світла.
  • Затемнювальні (Black-Out) — не пропускають світло.

Тканинні штори плісе

Якщо у вас трикутне або трапецієподібне вікно, то тканинні плісировані жалюзі — єдиний варіант, який можливо втілити на таких вікнах.

На прямокутних вони теж мають чудовий вигляд і унікальну особливість — їх можна відкривати і знизу, і зверху, і одночасно знизу і зверху.

Завдяки різним фактурам тканин і кольорам, жалюзі плісе прикрасять будь-який інтер'єр.

Вони не виглядають, як щось офісне і застаріле і можуть бути зроблені з затемнювальної тканини Блекаут, що кардинально поліпшить якість сну і загальне самопочуття.

І не можна не відзначити ще одну їхню унікальну перевагу — більшість тканин плісированих жалюзі можна прати.

Ступінь затемнення штор плісе

  • Прозорі — пропускають до 65% світла.
  • Напівпрозорі — пропускають до 45% світла.
  • Напівзатемнювальні (Dim-Out) — пропускають до 5% світла.
  • Затемнювальні (Black-Out) — не пропускають світло.

Затемнювальні жалюзі Блекаут

Гормон сну мелатонін — це така штука, якій іноді треба допомагати вироблятися в потрібній кількості і з найкращим ефектом. Ключове правило тут — темрява. Тому в регіонах із білими ночами затемнювальні жалюзі — не розкіш, а базова необхідність.

Мелатонін і здоровий глибокий сон відіграють колосальну роль у вашому здоров'ї:

  • Антидепресант і антистресорний ефект.
  • Антиоксидантний і протипухлинний ефект.
  • Імуностимулюючий ефект.
  • Навіть елементарна зайва вага — це те, що можна і потрібно регулювати якістю і тривалістю сну.

Варіанти затемнювальних жалюзі: рулонні штори, тканинні жалюзі плісе, жалюзі Зебра, вертикальні жалюзі.

Важливо!

Вертикальні жалюзі і жалюзі Зебра через свою конструкцію не припускають щільного змикання ламелей або полотна, тому крізь щілини між ними все одно буде проникати світло, і такі жалюзі не можуть забезпечувати 100% світлонепроникність.

Рулонні штори Зебра або жалюзі День-ніч

По-перше, жалюзі Зебра треба брати, якщо від усього, що в смужку, у вас заходиться серце.

По-друге, вони вам однозначно підійдуть, якщо ви настільки чутливі, що легко розрізняєте різницю між затемненням на 43% і на 47%.

Штори Зебра сконструйовані таким чином, що можна максимально плавно регулювати світловий потік з вікна — два полотна зміщуються паралельно одне одному. Крім зміни положень «День-ніч» штори «Зебра» можна опускати і піднімати, як звичайні жалюзі.

Особливо гарний вигляд ці жалюзі мають у таких інтер'єрах, де ви хочете зробити яскравий акцент на вікнах.

Ступінь затемнення рулонних штор Зебра

  • Напівпрозорі — пропускають до 45% світла.
  • Затемнювальні (Black-Out) — не пропускають світло.

Отже, головна відповідь на питання, які жалюзі краще вибрати, лежить на поверхні — насамперед ті, які вам більше подобаються. А далі відштовхуйтеся від приміщення і цілей, які ви переслідуєте. Хтось хоче сховатися від сонця і сторонніх поглядів, а хтось робить жалюзі важливим акцентом в інтер'єрі.



До списку