Статьи

Обробка підлоги, стелі або стін залежить від якісної будівельної суміші. У ній має значення правильне співвідношення води, сухих речовин, але також дуже важлива відповідна інтенсивність замішування, його тривалість. Якщо робити це вручну, залишається великий ризик замісити розчин неякісно. Вирішити проблему допомагає будівельний міксер. Пристрій незамінимий під час ремонту або будівництва. Допомагає швидко зробити якісну суміш з правильною консистенцією.

Будівельний міксер також дає змогу суттєво зняти навантаження з працівників. Головне — вибрати правильну модель. Наразі на ринку будівельних інструментів представлено 2 різновиди: ручні та стаціонарні. Також їх поділяють за кількістю насадок-віночків. Випускають з 1 насадкою чи 2. Другий варіант продуктивніший, бо працює швидше.

Ручні міксери

Ці пристрої мають невелику вагу та ціну, але вони поступаються потужністю наступному типу. Ручні міксери працюють за керування майстром. Він тримає їх у руках та обережно пересуває по всій ємності з будівельною сумішшю. Зазвичай використовуються для розчину менше 30 л.

Стаціонарні міксери

Монтуються на ємність з розчином. Участь людини в їхній роботі мінімальна — встановлення та натискання кнопки пуску. Стаціонарні міксери використовуються для замішування суміші понад 30 л. Особливо зручні для розчинів, у які додають щебень чи пісок. Такі установки мають високу ціну та потужність. Зазвичай їх купують для капітального ремонту чи на будівництво.

Поради щодо вибору

Щоб вибрати хороший будівельний міксер, ознайомтеся з такими його характеристиками:

  • Швидкість обертання. Показує, скільки обертів на хвилину робить пристрій. Швидкість можна змінювати відповідно до складу будівельного розчину. У характеристиках міксеру швидкість обертів вказується на холостому ходу. Тому враховуйте, що вона буде відрізнятися у залежності від в'язкості суміші. Наприклад, для фарби потрібно до 500 об/хв. Міксер для шпаклівки повинен мати трохи більше.
  • Потужність. Також вимірюється відповідно до в'язкості замісу. Обладнання потужністю до 1 кВт спроможне працювати з нев'язкими однорідними розчинами. Більше 1 кВт — здатне перемішувати бетон.
  • Продуктивність. Складається з двох попередніх показників. Чим вони вище, тим вищою буде продуктивність.
  • Реверс. Міксери з реверсом розмішують речовини з однієї сторони в іншу, роблячи процес ефективнішим. У результаті суміш виходить однорідною.
  • Вага. Особливо важливий показник, якщо ви вибираєте ручну модель. Надто важке обладнання робітник не зможе довго тримати в руках. Зі збільшенням потужності збільшується й вага пристрою. Тому якщо необхідний прилад для замішуваня бетону, краще купити стаціонарний будівельний міксер.

Також варто розглянути додаткові опції, які полегшують та покращують роботу обладнання. Сюди належать: додаткова рукоятка, декілька режимів, блокування кнопки ввімкнення, плавний пуск, захист від перепадів напруги й перегріву тощо.До списку