Електромобілі стають все більш популярними завдяки своїй екологічності та економічності. Однак багато потенційних власників переймаються вартістю зарядки. Правильне планування та використання всіх доступних тарифів та знижок допомогають максимально ефективно управляти витратами та насолоджуватись усіма перевагами електричного транспорту.
Важливо зазначити, що вартість заряджання електромобіля може змінюватись в залежності від обраного місця. Існують три основні варіанти:
Для заряджання електромобіля потрібна різна кількість кіловат залежно від кількох факторів, таких як ємність акумулятора, рівень заряду на момент початку заряджання, тип зарядного пристрою та швидкість заряджання. Основні типи зарядних пристроїв включають:
Повільна зарядка — це найпоширеніший метод в домашніх умовах. Тут використовують стандартні побутові розетки, а також переносні зарядні станції на 3-7 кВт. Наприклад, заряджання від стандартної розетки (220 В) при потужності 3,7 кВт, переносним зарядним пристроєм для електромобіля Feyree Type 1 на 16A дозволяє зарядити акумулятор електромобіля з ємністю 40 кВтг приблизно за 10-12 годин. Якщо ж використовується переносний зарядний пристрій потужністю 7 кВт, наприклад, такий само Feyree Type 1, але вже на 7кВт і 32A, то час скоротиться до 5-6 годин.
Швидке заряджання — може використовуватися для домашніх або громадських зарядних станцій. Такі зарядні пристрої потужністю від 11 до 22 кВт часто встановлюються стаціонарно і значно прискорюють процес. Наприклад, зарядка від пристрою Feyree (FY11-16-3PH-TP2-PW-WF) з роз'ємом Type 2 і потужністю 11кВт на 3-фази з Wi-Fi дозволить зарядити акумулятор ємністю 40 кВтг за 3-4 години, тоді як така ж станція, але на 22 кВт скоротить час до 2-3 годин.
Якщо ви плануєте придбати подібні девайси, то можна звернутись в онлайн-магазин «SOH», який пропонує різні варіанти пристроїв для швидкого та повільного заряджання електромобілів, виконані в портативному та стаціонарному варіанті, з різними варіантами потужності та роз'ємами підключення.
Крім зазначених вище, є ще й надшвидкі зарядки. Вони застосовуються на спеціалізованих станціях і використовують постійний струм. Потужність таких зарядних станцій може досягати 50-350 кВт, але вони трапляються досить рідко.
Якщо розглядати реальні приклади з популярними автомобілями, то, наприклад:
Домашня зарядка — це один із найзручніших та найекономічніших способів поповнити заряд електромобіля. Встановивши зарядний пристрій у себе вдома, ви можете заряджати автомобіль уночі, коли електроенергія дешевша. Багато електропостачальних компаній пропонують спеціальні “нічні” тарифи, що дозволяє суттєво скоротити витрати.
Також варто звернути увагу, що багато зарядних пристроїв мають систему управління зарядкою, яка може допомогти в плануванні і, наприклад, встановлювати час для відкладеного старту, щоб вибрати оптимальний час. Окрім цього, сучасні пристрої мають можливість синхронізації з додатками на смартфоні через WiFi, щоб у реальному часі контролювати та, налаштовувати її параметри та мати можливість оперативно вносити коригування, якщо це необхідно.