Статьи

Від потужних агрохолдингів до невеликих присадибних ділянок – кожен аграрій стикається з проблемою захисту майбутнього врожаю ще до його проростання. Протруювання насіння – це перша лінія оборони проти хвороб та шкідників, яка може визначити успіх всього сезону. Розуміння відмінностей між типами протруйників є ключем до підвищення врожайності та оптимізації витрат. Купити якісні протруйники для різних культур можна в магазині Агро Піонер за посиланням https://agropioneer.com.ua/uk/zasobi-zahistu-roslin-protrujniki/c-410_431.html. Розглянемо основні типи препаратів, їх особливості та принцип дії, щоб допомогти зробити правильний вибір.

Контактні фунгіцидні протруйники: перший рубіж захисту

Контактні протруйники – це класичний підхід до захисту насіння, вони створюють захисний бар'єр на поверхні насінини, знищуючи або пригнічуючи патогени при безпосередньому контакті.

Основні переваги:

  • швидка дія проти поверхневої інфекції;
  • економічність у порівнянні з системними препаратами;
  • менший ризик розвитку резистентності у патогенів.

Ці препарати особливо ефективні проти таких захворювань, як коренева гниль, пліснявіння насіння та деякі види фузаріозу.

Системні фунгіцидні протруйники: захист зсередини

Системні – це більш сучасний та технологічно складний підхід до обробки посівного матеріалу. Ці препарати не обмежуються поверхневою дією, а проникають всередину насінини та розповсюджуються по всій рослині в міру її росту.

Принцип їх дії полягає в тому, що активні речовини поглинаються насінням, розподіляються по тканинах молодої рослини та забезпечують тривалий захист від самих різних патогенів.

Ключові особливості:

  • довготривалий захисний ефект (до кількох тижнів після проростання);
  • ефективність проти внутрішньонасіннєвої та ґрунтової інфекції;
  • захист нових приростів рослини.

Вони особливо ефективні проти таких небезпечних захворювань як сажка, септоріоз, коренева гнилі та деякі види фузаріозу.

Комбіновані протруйники: потужний захист

Комбіновані – це інноваційний підхід, що об'єднує переваги контактних та системних препаратів в одному продукті. Ця категорія протруйників створена для максимально широкого та тривалого захисту насіння та молодих рослин.

Принцип їх дії базується на поєднанні активних речовин з різними механізмами впливу на патогени. Це дозволяє одночасно надати миттєвий захист від зовнішньої інфекції та тривалу внутрішню протидію хворобам.

Основні характеристики:

  • швидкий початковий та пролонгований захисний ефект;
  • широкий спектр дії проти різних типів патогенів;
  • зменшення ризику розвитку резистентності у шкідників;
  • економія часу та ресурсів на обробку насіння.

Такі препарати здатні захистити насіння та проростки не лише від грибкових захворювань, але й від шкідників.

Вибираючи протруйник, обов'язково враховуйте специфіку вашої культури, умови вирощування, потенційні загрози та економічні фактори. Пам'ятайте, що інвестиції в якісний захист посівного матеріалу – це інвестиції у ваш майбутній урожай. Консультуйтеся з агрономами, слідкуйте за новинками ринку та не бійтеся експериментувати, адже саме такий підхід дозволить знайти оптимальне рішення для вашого господарства, незалежно від його масштабу.До списку