Статьи

 

Гербіциди – це найдієвіші агрохімічні засоби, призначені для боротьби з небажаною рослинністю. Їх ефективність залежить від температури, опадів, стадії розвитку бур’яну, активної речовини та кількості обробок. Вони використовуються в садах або на городах, а також при обробці сільськогосподарських угідь.

Більше про гербіциди — https://agro-him.com.ua/gerbicidi/

Механізм дії гербіцидів

Активні препарати одних гербіцидів впливають на рослину через кореневу систему, а інші – через листя та стовбур. Через деякий час відбуваються незворотні процеси, серед яких порушення міжклітинних зв’язків. Стає також неможливим вироблення амінокислот. В результаті зупиняється вегетація, що призводить до загибелі небажаної рослини. 

Активні речовини, які використовуються в гербіцидах

Препарати розрізняються за принципом впливу на рослинність та речовинами, на основі яких вони діють. Активними речовинами в гербіцидах суцільної дії виступають:

  • калійна сіль гліфосату – пригнічує фотосинтез рослинності, яка виробила стійкість навіть до пестицидів;
  • ізопропіламінна сіль гліфосату – відбувається блокування білкового ферменту, що зупиняє розмноження та розвиток клітин.

В гербіцидах вибіркової дії застосовують:

  • метрибузин – впливає на злакові та дводольні бур’яни;
  • римсульфурон – припиняє розвиток небажаних рослин та призводить до повного розпаду впродовж 40 днів;
  • прометрин – зупиняє фотосинтез дводольних та злакових бур’янів.

Щоб вибрати ефективний препарат, необхідно перевірити, на основі якої речовини він працює та який вплив має не лише на бур’яни, а й на інші культури.

Гербіциди: препарати та спосіб використання

До гербіцидів належать такі популярні препарати, як:

  1. Антисапа. Системний препарат, який контролює розвиток однорічних злакових та дводольних трав. Впливає на них на початкових стадіях росту та має тривалу дію. 
  2. Антипирій. Універсальний препарат проти злакових бур’янів. Рекомендовано обробляти рослини у стадії активного росту, щоб листя поглинуло якомога більше речовини. 
  3. Фюзілад Форте. Впливає на одно- та багаторічні бур’яни, які гинуть через тиждень після обробки.

Робоча суміш будь-якого препарату готується безпосередньо перед використанням. Бак обприскувача на 1/10 частину заповнюють водою. Далі додають препарат згідно з інструкцією, яка міститься на пакуванні, та ретельно розмішують. Потім повторно вливають воду до повного заповнення бака. Обробку проводять вранці (з 6 до 10) та ввечері (з 17 до 21) за відсутності сильного вітру, при температурі від 10 до 25 градусів.

Гербіциди – це хімічні речовини, працювати з якими потрібно з дотримання всіх засобів безпеки. Не варто забувати про рукавички, захисні окуляри та респіратор, які не лише вбережуть вразливі ділянки, а й подовжать час обробки препаратом небажаної рослинності.

 



До списку