Статьи

У нашому прагненні до сталого способу життя ми часто зосереджуємося на добре відомих практиках, таких як економія води та зменшення використання пластику. Але як щодо пральні? Вірите чи ні, але ваші звички щодо прання можуть суттєво впливати на довкілля. Від втрат води до забруднення мікропластиком — тут є над чим замислитися. У цій статті ми надамо вам контрольний список для екологізації вашої пральні, спираючись на поради експертів.

eko

Контрольний список для екологічно чистого прання: 

1. Використовуйте високоефективні пральні машини:

Інвестуйте у високоефективну пральну машину. Ці пристрої використовують до 66% менше води та значно менше енергії, ніж традиційні моделі. Вони оснащені датчиками, які регулюють цикли прання для підвищення ефективності. Обов'язково використовуйте пральні засоби, оптимізовані для високоефективного прання.

2. Знижуйте температуру:

Періть білизну при нижчій температурі, близько 86F (30C), оскільки це дозволяє використовувати на 40% менше енергії порівняно з пранням у гарячій воді. Це не лише заощаджує енергію, але й подовжує термін служби одягу. Доречі, як у вас взагалі не нагрівається вода в пралці, то читайте цю інструкцію https://mpravda.com/otsutstvie-nagreva-vody-v-stiralnoy-mashine-prichiny-i-ustranenie-neispravnostey/

3. Боротьба з мікропластиком:

Боротьба з виділенням мікропластику з синтетичних тканин шляхом використання мішечків для прання, призначених для уловлювання цих крихітних пластикових частинок. Розгляньте можливість придбання одягу з матеріалів, менш схильних до виділення мікропластику.

4. Екологічно чисті миючі засоби:

Обирайте миючі засоби на рослинній основі, такі як Tide purclean, і використовуйте кондиціонери для тканин, які захищають ваш одяг від пошкоджень. Продовження терміну служби текстилю може значно зменшити ваш вуглецевий слід.

5. Переробка та екологічні продукти:

Переконайтеся, що контейнери для пральних засобів придатні для переробки. Вивчіть програму TerraCycle для переробки предметів, які важко переробляються. Здійснюючи ці кроки, ви можете зменшити кількість відходів і підтримати сталий розвиток.

6. Оптимізуйте графік прання:

Не перевантажуйте пральну машину та сортуйте білизну не лише за кольором, а й за типом тканини. Деякі речі можна носити більше разів перед пранням. Дотримуйтесь рекомендацій щодо догляду за одягом на етикетках.

7. Економте воду:

Економте воду, перучи повне завантаження замість часткового. Машини HE автоматично регулюють використання води, але все ж таки намагайтеся максимально завантажувати кожне завантаження.

8. Сушіть на повітрі, коли це можливо:

За можливості сушіть одяг на повітрі. Це енергоефективний спосіб з нульовим рівнем викидів. До того ж, хто може встояти перед природною свіжістю висушеної на сонці білизни?

9. Зменшіть кількість токсичних ароматизаторів:

Обирайте засоби для прання без ароматизаторів, щоб уникнути алергії, подразнення шкіри та потенційної шкоди для довкілля. Шукайте безпечніші альтернативи, схвалені Робочою групою з питань захисту довкілля.

10. Сталий шопінг:

Подумайте про те, щоб купувати одяг, розрахований на довговічність. Якісні тканини можуть потребувати меншої кількості прань і з часом матимуть менший вплив на довкілля.

Висновок

Хоча ви, можливо, не вважаєте пральню центром екологічної свідомості, прості зміни у вашій рутині прання можуть суттєво зменшити вплив на довкілля. Дотримуйтесь цих пунктів, щоб заощадити воду, захистити планету та зробити свій внесок у більш стійке майбутнє. Пам'ятайте, що мова йде не лише про чистий одяг, а й про чисту планету.

Перетворіть рутинне прання на екологічний шедевр. Дотримуйтесь цього контрольного списку, і ви зробите свій внесок у те, щоб зробити ваш дім більш екологічно чистим, одне завантаження білизни за раз.До списку