Жити з поганим слухом важко та некомфортно, а в дитячому віці вади цієї сенсорної системи можуть призвести до появи дефектів мовлення та навіть уповільнення розумового розвитку. Купити слуховий апарат нескладно, але наскільки він відповідатиме вашим потребам залежить від того, хто підбиратиме модель. Це обов’язково повинен бути лікар, який знає будову звукосприймальної системи та має доступ до сучасного обладнання.
Коли людина вперше стикається з туговухістю чи іншими порушеннями слуху, складно зорієнтуватися, до кого йти на консультацію. Велике значення тут має причина появи проблеми, динаміка погіршення стану та вік пацієнта. Точно знають, як підібрати слуховий апарат в спеціалізованих центрах, і саме туди варто звернутися одразу після появи ознаки патологій. Варто зауважити, що не завжди для покращення здатності розпізнавати звуки треба їх купувати – інколи достатньо вийняти сірчані пробки, видалити сторонні предмети чи пройти лікування від запалення.
Бути впевненими, що зробили правильний вибір апарата для покращення слуху, можна у випадку комплексного обстеження у сурдолога. Також спеціалістів з діагностики слуху та підбору девайсів називають аудіологами та слухопротезистами, хоча між цими поняттями є певна різниця. Аудіологи займаються визначенням патологій звукосприймальної системи, сурдологи виявляють порушення та призначають оптимальне лікування, а слухопротезисти, своєю чергою, спеціалізуються саме на підборі та налаштуванні слухових апаратів.
У надійних медичних закладах, які пропонують послуги з виявлення та лікування порушень слуху, працівники зазвичай поєднують усі перелічені напрямки роботи. Тому окремо звертатися до декількох лікарів не потрібно – достатньо записатися на прийом та пройти усі потрібні діагностичні процедури: камертональні тести, отоскопію, акуметрію, тональну аудіометрію тощо.
В певних випадках перш ніж вибрати слуховий пристрій, потрібно відвідати не лише слухопротезиста, але й інших лікарів. Так трапляється, якщо існують супутні захворювання чи є підозра їх наявності, або коли мова йде про значні порушення у людей похилого віку та вроджені вади розвитку звукосприймальної системи у дітей.
Перелік додаткових консультацій та обстежень складається в індивідуальному порядку, зважаючи на результати первинного огляду у спеціалізованому центрі слуху. Найчастіше доводиться попередньо звертатися до:
Коли на руках є висновки та рекомендації усіх лікарів, тоді можна здійснювати покупку та починати налаштування слухового апарата. До речі, встановлення параметрів роботи пристрою є надважливим етапом, адже від цього залежить чіткість сприйняття звуків, комфортність користування та поліпшення якості життя. Не варто очікувати, що з першого разу все буде ідеально – іноді на оптимізацію налаштувань потрібно 2-3 тижні та більше, але результат того вартий.