Статьи

У світі, де їжа доступна в один клік, а апетитні страви манять на кожному кроці, керування харчуванням стає мистецтвом. І підрахунок калорій тут перевірений спосіб контролювати раціон і для схуднення, і для набору маси, і для підтримки здорового відсотка жиру. На https://calc.tablycjakalorijnosti.com.ua/ можна знайти ефективний та дієвий інструмент для такої роботи над собою.

Існують сотні дієт, які дозволяють швидко скинути кілька кілограмів за рахунок жорстких обмежень, проте здебільшого вага знову повертається. Набагато ефективніше змінити свій режим харчування, зробивши його усвідомленішим.

Як розрахувати базовий рівень метаболізму 

В основі підрахунку калорійності лежить закон збереження енергії — один із найважливіших, фундаментальних законів природи. Він працює завжди, саме тому є важливим компонентом найефективніших методів зниження ваги.

Знання та розуміння цього питання допоможе ефективно та успішно вирішувати важливі завдання, що стосуються схуднення, досягати поставленого результату. З біологічної точки зору одна калорія — це необхідна кількість енергії, яка витрачається на нагрівання одного грама води на один градус Цельсія за нормальних атмосферних умов. Дана величина вкрай мала, тому підрахунок норми калорій на день ведеться у більшій величині – кілокалорія.

Не кожна людина замислюється, скільки енергії витрачає організм виконання щоденних завдань. Вченими встановлено, що в середньому жіноче тіло витрачає близько півтори тисячі кілокалорії на підтримку життєдіяльності.

За рахунок цього забезпечуються дихання, серцевий ритм, тонус м'язів, перистальтика, стала температура тіла, інші процеси, що відбуваються в організмі. Для чоловіків ця величина дещо більша, становить 1800 калорій. Ця величина має особливу назву – основний чи базовий обмін речовин.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, людина, яка веде малорухливий спосіб життя, витрачає приблизно в 1,53 рази більше за свій BMR у калоріях під час повсякденної діяльності. Однак, якщо він виконує енергійні вправи, ця витрата калорій може збільшитись приблизно в 2,25 рази або вище BMR протягом 3-48 годин після завершення тренування.

Білки, жири та вуглеводи при підрахунку калорій

Ефективне схуднення – це не лише дотримання добової калорійності, а й грамотний розподіл білків, жирів та вуглеводів. Збалансований раціон за співвідношенням БЖВ виглядатиме так:

  • для схуднення: 30–35% білки, 30–35% жири, 30–40% вуглеводи;
  • для підтримки ваги: ​​25-35% білків, 25-35% жирів, 40-50% вуглеводів;
  • для набору маси: 35-40% білків, 15-25% жирів, 40-60% вуглеводів.

При такому розподілі БЖВв раціоні організм у достатній кількості отримує поживні речовини та вітаміни.

Не слід забувати, що у всіх формул розрахунку добової калорійності можуть бути похибки. Не враховують відсоток засвоєння їжі, стан здоров'я, швидкість обміну речовин та інші чинники. Навіть складена фахівцем дієта може спрацювати у разі через індивідуальних особливостей людини. У процесі побудови красивого сильного тіла слід прислухатися до своїх відчуттів, і у разі потреби змінювати раціон та співвідношення КБЖВ.

Чому варто використати онлайн-калькулятор калорій

При сучасному ритмі життя рахувати калорії вручну і вести паперовий харчовий щоденник — витратне завдання. Інша справа — інструменти для підрахунку калорій. Вони допомагають швидше досягти поставлених цілей і сформувати звичку оцінювати обсяг і якість їжі. У таких програм багато корисних функцій, наприклад:

розрахунок добової норми енергетичної цінності раціону;

  • лічильник щоденного споживання калорій та макронутрієнтів (білків, жирів, вуглеводів);
  • відстеження динаміки ваги;
  • список популярних продуктів із вже закладеними складами.


До списку