Популярні документи
Статті
Статті
Тепличный бизнес под пленку- реалии окупаемости Современные зерноочистительные машины Корончатые сверла для магнитных станков Уход за теплицей из поликарбоната Какой должна быть обувь для футбола? Какую станцию очистки выбрать - Топас или БиоДека ОДК-Сатурн представил новый способ обработки титана для двигателей авиации Для чего и как проводится кронирование деревьев? Можно ли получить кредит по паспорту в интернете Ресторан восточной кухни Договор ипотеки - для чего нужен Окрасочное оборудование Аспро Комплексное продвижение сайта с компанией “Site OK” Масла для дерева Belinka: виды и характеристики Кованые козырьки навесы (кованое крыльцо) от «Dizaynmetall» Какие бывают разновидности цокольного сайдинга зимние кроссовки в интернет магазине vse-krossovki.in.ua Услуги сантехника в Москве Ангарные ворота шторного типа Геодезическая фирма «Геодез» Как правильно выбрать люстру в спальню: советы лидеров освещения Цена на геодезию участка в Киеве Геология участка или с чего начинается стройка Геодезические исследования участка Кованые перила – роскошь, статус и престиж
Новини

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

від 26.08.2014 р. N 3304-05/29409-07

КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дніпровського району» м. Києва
02089, м. Київ, просп. Броварський, 2

Державній казначейській службі України
вул. Бастіонна, 6, м. Київ, 01601

Державній фінансовій інспекції України
вул. Сагайдачного, 4, м. Київ, 04070

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі — Мінекономрозвитку), керуючись частиною другою статті 8 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 N 1197-VII (Закон N 1197-VII) та Порядком здійснення моніторингу державних закупівель, затвердженим наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 N 155 (Порядок N 155), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.12.2011 за N 1377/20115 (далі — Порядок), проведено моніторинг закупівлі солі і чистого хлориду натрію; води морської та сольових розчинів (оголошення N 123842 в інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель» від 23.05.2014 N 7 (23.05.2014), проведеної КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дніпровського району» м. Києва (далі — Замовник) за процедурою «відкриті торги».

I. Дата початку здійснення моніторингу: 07.07.2014 (лист-повідомлення щодо здійснення Уповноваженим органом моніторингу державних закупівель за власною ініціативою від 07.07.2014 N 3304-05/22796-07).

II. Вид моніторингу: за ініціативою Мінекономрозвитку.

III. Питання, за якими здійснювався моніторинг: згідно з абзацами четвертим та п'ятим пункту 1.5 Порядку (Порядок N 155).

IV. Результати здійснення моніторингу

На підставі наданих Замовником копій матеріалів для здійснення моніторингу Мінекономрозвитку встановлено наступне.

Рішення про вибір процедури закупівлі «відкриті торги» та затвердження документації конкурсних торгів на закупівлю солі і чистого хлориду натрію; води морської та сольових розчинів (далі — документація конкурсних торгів) оформлені протоколами засідання комітету з конкурсних торгів Замовника від 16.05.2014 N 4-1/14 та від 19.05.2014 N 4-2/14 відповідно.

Відповідно до реєстру отриманих пропозицій конкурсних торгів та протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів Замовника від 24.06.2014 N 4-4/14 (далі — протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів) для участі у процедурі закупівлі запропоновано пропозиції конкурсних торгів наступних учасників:

N
п/п

Назва учасника

Ціна пропозиції, грн.

1

ТОВ «Артемсіль Регіони-СК»

2100000,00

2

ТОВ «Укрпродукт»

2160000,00

Формою протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів (далі — Форма), затвердженою наказом Мінекономіки від 26.07.2010 N 922, зареєстрованим у Мін'юсті 06.08.2010 за N 624/17919 (далі — Наказ N 922), передбачено, що протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів повинен містити відбиток печатки замовника.

При цьому протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів не містить відбитку печатки Замовника.

Додатком 3 «Перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності пропозиції конкурсних торгів учасника кваліфікаційним критеріям та іншим встановленим вимогам замовника» (далі — додаток 3) до документації конкурсних торгів передбачено, що учасник у складі пропозиції конкурсних торгів повинен надати документ, що підтверджує правомочність посадової особи або представника учасника процедури закупівлі щодо укладання договору про закупівлю (виписка з протоколу зборів засновників про призначення директора, президента, голови правління, копія наказу про призначення, довіреність чи доручення або інший документ).

На виконання вищезазначеної вимоги у складі пропозиції конкурсних торгів ТОВ «Укрпродукт» надано протокол загальних зборів зазначеного учасника від 01 травня 2005 р. про призначення Бєлозерцева А. В. директором ТОВ «Укрпродукт».

Крім того, у складі пропозиції конкурсних торгів ТОВ «Укрпродукт» надано статут, затверджений рішенням загальних зборів від 12.03.2008 N 1 (далі — Статут).

Відповідно до пункту 6.2.3 Статуту директор без доручення укладає від імені товариства будь-які цивільно-правові угоди загальною вартістю не більше 200000 гривень.

Згідно з формою «Пропозиція конкурсних торгів», наданою у складі пропозиції конкурсних торгів ТОВ «Укрпродукт», загальна вартість пропозиції з ПДВ становить 2160000 гривень.

Водночас у складі пропозиції конкурсних торгів ТОВ «Укрпродукт» відсутнє доручення директору Бєлозерцеву А. В. щодо підписання договорів про закупівлю загальною вартістю більше 200000 гривень.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 29 Закону (Закон N 1197-VII) у разі якщо пропозиція конкурсних торгів не відповідає умовам документації конкурсних торгів, замовник відхиляє таку пропозицію.

Частинами четвертою (Закон N 1197-VII) та п'ятою статті 28 Закону (Закон N 1197-VII) встановлено, що замовник проводить оцінку пропозицій конкурсних торгів, які не було відхилено згідно з Законом та визначає переможця торгів з числа учасників, пропозиції конкурсних торгів яких не було відхилено.

Слід звернути увагу, що відхилення пропозиції конкурсних торгів у зв'язку тим, що пропозиція конкурсних торгів не відповідає умовам документації конкурсних торгів, є обов'язком замовника.

Відповідно до абзацу восьмого частини першої статті 30 Закону (Закон N 1197-VII) замовник відміняє торги у разі якщо до оцінки допущено менше ніж двох учасників.

Проте відповідно до протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів Замовника від 18.07.2014 N 4-6/14 (далі — протокол оцінки пропозицій конкурсних торгів) до оцінки допущено пропозиції конкурсних торгів ТОВ «Артемсіль Регіони-СК» та ТОВ «Укрпродукт», а переможцем конкурсних торгів на основі критерію «Ціна» і методики оцінки, зазначених у документації конкурсних торгів, а саме у пункті 5.1 «Перелік критеріїв та методика оцінки пропозиції конкурсних торгів із зазначенням питомої ваги критерію» розділу 5 «Оцінка пропозицій конкурсних торгів та визначення переможця» документації конкурсних торгів визначено — ТОВ «Артемсіль Регіони-СК», пропозиція конкурсних торгів якого визнана найбільш економічно вигідною та акцептованою.

Формою протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів (далі — Форма), затвердженою наказом Мінекономіки від 26.07.2010 N 922, зареєстрованим у Мін'юсті 06.08.2010 за N 624/17919 (далі — Наказ N 922), передбачено, що протокол оцінки пропозицій конкурсних торгів повинен містити відбиток печатки замовника.

При цьому протокол оцінки пропозицій конкурсних торгів не містить відбитку печатки Замовника.

V. Висновок за результатами здійснення моніторингу:

За результатами розгляду матеріалів, наданих Замовником по процедурі закупівлі солі і чистого хлориду натрію; води морської та сольових розчинів, Мінекономрозвитку виявлено:

1. Щодо відповідності документів замовника вимогам законодавства у сфері державних закупівель:

— при складанні протоколів оцінки та розкриття пропозицій конкурсних торгів Замовником не враховані вимоги Наказу N 922.

2. Щодо відповідності порядку проведення процедур закупівель вимогам законодавства у сфері державних закупівель:

— пропозиція конкурсних торгів ТОВ «Укрпродукт» не відповідає вимогам додатку 3 до документації конкурсних торгів.

VI. Рекомендації за результатами здійснення моніторингу:

За результатами здійсненого моніторингу Мінекономрозвитку рекомендує усунути вказані порушення та не допускати їх у майбутньому.

У разі неможливості їх усунення Міністерство рекомендує провести нову процедуру закупівлі з дотриманням законодавства у сфері державних закупівель.

Крім того, Мінекономрозвитку рекомендує в документації конкурсних торгів замовника зазначати інформацію про спосіб документального підтвердження відповідності учасників згідно з законодавством, зокрема вимогам встановленим статтею 17 Закону (Закон N 1197-VII). Тобто, у разі якщо законодавством визначено конкретну форму документів, які можуть містити відповідну інформацію, передбачену статтею 17 Закону, та встановлено уповноважений орган на їх видачу, пропонуємо замовнику при підготовці документації конкурсних торгів у подальшому встановлювати вимогу щодо надання учасниками саме таких документів.

VII. Додаткова інформація

Пунктом 3.14 Порядку (Порядок N 155) визначено, що копію висновку Мінекономрозвитку протягом двох робочих днів з дня його підписання надсилає Державній казначейській службі (обслуговуючому банку), а в разі необхідності разом з іншими матеріалами про виявлені порушення (у разі їх наявності) — до інших контролюючих та правоохоронних органів, органу оскарження.

Заступник директора
департаменту державних закупівель
та державного замовлення -
начальник відділу Мінекономрозвитку

С. Пересунько


Джерело:
Document.UA


До списку новинВпередНазад