Имеет ли право предприятие на заключение договоров генерального подотряда, не имея лицензии на выполнение строительных работ.


Чи має право підприємство на укладення договорів генерального підряду, не маючи ліцензії на виконання будівельних робіт.

На запит ТОВ ТВФ «Раско» від 3 березня 2008 р. № 23 щодо надання роз’яснення з питання:

Чи має право генеральний підрядник (фізична особа-підприємець чи юридична особа) укладати договори генерального підряду на виконання будівельних робіт не маючи ліцензії на право здійснення будівельної діяльності, за умови, що фактично всі роботи, передбачені цим договором, буде здійснювати інший суб’єкт господарювання (за договорами субпідряду), який має таку ліцензію?

Якщо так, то чи не суперечить укладення такого договору положенням ст. 227 Цивільного Кодексу України, яка визначає, що правочин юридичної особи, вчинений нею без відповідного дозволу (ліцензії), може бути визнаний судом недійсним?

Держархбудінспекція повідомляє (лист від 10.0408 № 22/10-875).

Відповідно до статті 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» з 01 січня 2008 року ліцензуванню підлягає господарська діяльність, пов’язана із створенням об’єктів архітектури. Вказані у листі роботи відносяться до зазначеної діяльності, і для їх виконання необхідно отримати ліцензію згідно з Порядком ліцензування певних видів господарської діяльності у будівництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2007 р. № 1396.

При цьому, у додатку до ліцензії повинен бути зазначений пункт 4.04.00 - «Генеральний підрядник у будівництві» (згідно з Переліком (кодифікатором) робіт, пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, затвердженим наказом Держархбудінспекції від 19.02.2008 р. № 24).