Лист N 3708/11/17-08 від 11.06.2008 Щодо надання роз'яснень про підключення електроустановок до електричних мереж суб'єктів господарювання, які здійснюють тимчасову (сезонну) діяльність


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 11.06.2008 р. N 3708/11/17-08

Щодо надання роз'яснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула лист від 04.06.2008 N 007/3432 щодо підключення електроустановок до електричних мереж суб'єктів господарювання, які здійснюють тимчасову (сезонну) діяльність, та повідомляє.

Порушені у вашому листі питання регулюються Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28 (у редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 N 910) (далі - Правила).

Відповідно до положень пункту 6.46 Правил тимчасове безоблікове користування електричною енергією за заявою споживача може бути дозволено постачальником електричної енергії:

на строк до 30 діб у разі, якщо у замовника відсутня технічна можливість встановити розрахункові засоби обліку електричної енергії через відсутність пристосованого для цього приміщення;

на строк до 1 року у разі, якщо встановлення розрахункових засобів обліку електричної енергії недоцільне внаслідок використання електричної енергії для електроустановки потужністю до 0,1 кВт.

Строк тимчасового безоблікового користування електричною енергією може продовжуватись на такий же період, якщо споживач не менше ніж за 2 робочих дні до закінчення терміну дії домовленості звернувся щодо продовження цього строку до постачальника електричної енергії відповідно до умов договору.

Тимчасове безоблікове користування електричною енергією здійснюється споживачем на підставі договору про тимчасове безоблікове користування електричною енергією (додаток 4 до Правил) між споживачем та постачальником електричної енергії.

Слід зазначити, підпунктом 4.5 пункту 4 додатка 4 до Правил визначено, що одним із обов'язкових додатків до договору про тимчасове безоблікове користування електричною енергією є технічні умови на електропостачання (у разі необхідності приєднання струмоприймачів з сумарною потужністю в кожній точці приєднання  5 кВт).

Таким чином, приєднання та підключення об'єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, що здійснюють тимчасову (сезонну) діяльність, може бути вирішено з урахуванням вищенаведеного.

 

Член Комісії 

Ю. Андрійчук