Новини

<span style=«font-size: 13.0pt; line-height: 97%; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>25 лютого 2015 року під головуванням заступника голови Кіровоградської обласної державної адміністрації відбулося засідання обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення, на якому розглянуто питання стану виробничого травматизму в області у 2014 році.

<span style=«font-size: 13.0pt; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>З метою зменшення рівня виробничого травматизму на підприємствах, в установах та організаціях області рекомендовано головам райдержадміністрацій та міськвиконкомів забезпечити виконання обов'язків та повноважень у сфері охорони праці на відповідних територіях, визначених законами України «Про охорону праці», «Про місцеві державні адміністрації» та «Про місцеве самоврядування в Україні», звернувши особливу увагу на суб'єктів господарювання в агропромисловому комплексі, на транспорті та в машинобудуванні та металургії;

<span style=«font-size: 13.0pt;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>продовжити роботу щодо створення структурних підрозділів або визначення відповідальних за виконання обов'язків і повноважень у сфері охорони праці;

<span style=«font-size: 13.0pt; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>забезпечити проведення консультативно-роз'яснювальноїроботи щодо отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011р. № 1107 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки»;

<span style=«font-size: 13.0pt; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>активізувати роботу щодо проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи з питань охорони праці, профілактики травматизму виробничого характеру та професійних захворювань в засобах масової інформації;

<span style=«font-size: 13.0pt;» class=«xfm05521800» lang=«UK» xml:lang=«UK»>розглянути питання стосовно забезпечення проведення перевірок і прочищення димових і вентиляційних каналів в житлових будинках; проведення своєчасного, якісного та в повному обсязі планового технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання; виявлення та запобігання несанкціонованим підключенням до систем газопостачання, втручання в роботу та конструкцію газових приладів, вентиляційних та димових каналів; ініціювати проведення семінарів та круглих столів на регіональному рівні.

<span style=«font-size: 13.0pt; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>вирішити питання щодо навчання та перевірки знань з питань охорони праці у встановленому законодавством порядку керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, заступників голів райдержадміністрацій та міських голів, на яких покладено обов'язки здійснення комплексного управління охороною праці, сільських та селищних голів.

<span style=«font-size: 13.0pt; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>забезпечити державне управління охороною праці у відповідних галузях та територіях.

<span style=«font-size: 13.0pt; line-height: 97%; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>

<span style=«color: black; font-size: 13.0pt; line-height: 97%; text-decoration: underline» lang=«UK» xml:lang=«UK»>Довідка:

<span style=«font-size: 13.0pt; line-height: 97%; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>У 2014 році на піднаглядних теруправлінню суб'єктах господарювання порівняно з аналогічним періодом 2013 року рівень загального травматизму зменшився на 12 осіб. Так, у 2014 році травмовано 69 працівників проти 81 в 2013 році.

<span style=«font-size: 13.0pt; line-height: 97%; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>Досягнуто зменшення рівня загального травматизму в харчовій промисловості на 55 % (3, було 7), в машинобудуванні на 50 % (6, було 12), в житлово-комунальному господарстві на 50 % (1, було 2), в хімічній промисловості на 50 %(1, було 2), на транспорті на 10 % (10, було 11), відсутні випадки травматизму на будівництві проти 6 та в котлонагляді проти 1 у 2013 році.

<span style=«font-size: 13.0pt; line-height: 97%; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>На рівні минулого року травмовано працівників в соціально-культурній сфері 18 проти 18, в енергетиці 2 проти 2 в аналогічному періоді 2013 року.

<span style=«font-size: 13.0pt; line-height: 97%; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>Разом з тим, допущено зростання кількості травмованих працівників в нерудній промисловості на 60 % (5, було 2), в металургії на 50 % (2, було 1), в сільському господарстві на 8 % (18, було 17),в деревообробці, у видавничій справі та на пошті по 1 за відсутності травмованих працівників у 2013 році.

<span style=«font-size: 13.0pt; line-height: 97%; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>В 2014 році зареєстровано 4 випадки із смертельним наслідком (2 випадки в сільському господарстві, 1 випадок в соціально-культурній сфері та 1 на транспорті) проти 11 в 2013 році (сільське господарство (4 випадки), енергетика, машинобудування (2 випадки), транспорт, будівництво, харчовій промисловості та котлонагляд).

<span style=«font-size: 13.0pt; line-height: 97%; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>Основними видами подій, що призвели до настання нещасних випадків в 2014 році є: падіння потерпілого — 22 особи; дія предметів та деталей, що рухаються, обертаються — 15 осіб;інші — 32 осіб.

<span style=«font-size: 13.0pt; line-height: 97%; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>З організаційних причин травмувалося 44 працівники: невиконання вимог інструкцій з охорони праці — 11 осіб; інші причини — 33 особи.

<span style=«font-size: 13.0pt; line-height: 97%; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>З психофізіологічних причин травмувалось 14 працівників: особиста необережність потерпілого — 7 осіб; інші — 7 осіб.

<span style=«font-size: 13.0pt; line-height: 97%; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>З технічних причин травмувалося 11 працівників: інші — 11 осіб.

<span style=«font-size: 13.0pt; line-height: 97%; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>Найбільшу кількість постраждалих в 2014 році зареєстровано: з водіями — 12 осіб; з електромонтерами — 5 особи.

<span style=«font-size: 13.0pt; line-height: 97%; color: black;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>У 2014 році допущено зростання виробничого травматизму у Кіровському районі м. Кіровограда (+2), Гайворонському (+1), Голованівському (+2), Новомиргородському (+4), Онуфріївському (+1), Ульяновському (+2) та в Устинівському (+1) районах.

<span style=«font-size: 13.0pt; font-family: 'Times New Roman'; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; color: black; mso-ansi-language: UK; mso-fareast-language: RU; mso-bidi-language: AR-SA;» lang=«UK» xml:lang=«UK»>Рівень смертельного травматизму зріс у Онуфріївському районі (+1).




До списку новинВпередНазад