4 Вимоги безпеки після закінчення роботи

  1. Виключити устаткування, яке застосовувалося в процесі роботи.
  2. Зібрати деталі, матеріали, інструмент, пристрої, привести їх у належний стан (почистити, протерти), інструмент і пристрої прибрати у відведене місце.
  3. Прибрати місце проведення робіт, відходи зібрати у ящик для сміття та винести з приміщення у відведене місце.
  4. Електро- і пневмоінструмент здати до комори для перевірки справності та зберігання.
  5. У випадку змінної роботи здати зміну у встановленому на підприємстві порядку.
  6. Зняти та прибрати у відведене для цього місце спецодяг і інші засоби індивідуального захисту, що використовувалися в процесі роботи.
  7. Вимити лице і руки теплою водою з милом або прийняти душ. Не допускається використовувати для миття рук гас, бензин, а також витирати руки ганчір'ям, забрудненим ошурками.
  8. Повідомити безпосереднього керівника про виконану роботу та про виявлені в процесі роботи недоліки.

5 Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1 До аварійних ситуацій відносяться:

- порушення герметичності технологічного устаткування (апаратів, трубопроводів, тари) та проникнення токсичних, вибухопожежонебезпечних продуктів, їх пари, пилу у виробниче та зовнішнє середовище;

  • загоряння технологічного устаткування, продукту і ін.;
  • коротке замикання електрокомунікацій, електрообладнання і ін.

5.2 У випадку виникнення аварійної ситуації необхідно негайно повідомити експлуатаційний персонал і старшого по зміні чи диспетчера про те, що сталося, та діяти за їх вказівками.

  1. При пожежі необхідно припинити роботу і почати гасіння наявними засобами пожежогасіння, діючі у відповідності з вимогами інструкції з пожежної безпеки підприємства.
  2. При нещасних випадках необхідно (до прибуття швидкої медичної допомоги) надати першу допомогу потерпілому.

Конкретні дії щодо надання першої допомоги потерпілим при різноманітних ураженнях викладені в інструкції з надання першої (долікарської) допомоги потерпілим, що діє на підприємстві та вивчається слюсарем при проходженні навчання та інструктажів з питань охорони праці.


Примірна інструкція опрацьована Державним науково-дослідним інститутом техніки безпеки хімічних виробництв (ДержНДІТБХВ, м. Сєверодонецьк)


Директор інституту


Завідуючий лабораторією