3.4.8. Чітко виконуйте робочі операції при збиранні капусти. Лівою рукою відхиліть качан капусти вліво і різким, точним ударом ножа зрубайте качан. Оберігайтесь травмування ножем рук або ніг, а також працівника, що працює поруч.

Зрізаний качан капусти положіть у ящик (контейнер), розміщений на платформі або на стрічку транспортера.

  1. Під час руху агрегату не відволікайтесь від роботи, не залишайте своє робоче місце.
  2. Прислухайтесь до сигналів, які подає тракторист-машиніст.
  3. Під час перерви (навіть короткочасної) вкладіть ніжу чохол-піхви і положіть його в безпечному місці. Не залишайте ніж без чохла.
  4. При обрізанні плодів і овочів рухи ножем робіть тільки від себе.

3.4.13. Ручне навантаження проводьте тільки у транспортні засоби із заглушеним двигуном.

3.4.14. Під час навантаження затареної продукції знаходьтесь збоку вантажу, що подається. При цьому один (два) працівник(и) повинен(ні) знаходитись у кузові транспортного засобу і приймати вантаж.

3.4.15. Відкривайте й закривайте борти транспортного засобу вдвох, при цьому знаходьтесь збоку від бортів. Перед закриттям чи відкриттям бортів переконайтесь у безпечному розміщенні вантажу в кузові.

3.5. Збирання моркви, столових буряків, цибулі, часнику

3.5.1. Чітко виконуйте операції технологічного процесу при очистці моркви, столових буряків, цибулі, часнику. (Брати необхідно по одному коренеплоду в ліву руку так, щоб гичка розміщувалась у бік правої руки. Точним рухом ножа обріжте гичку на віддалі 1-2 см від голівки коренеплоду і киньте його в тару для очищених коренеплодів або на майданчик. Гичку на цибулині й часнику відрізайте на віддалі 1 см від голівки.)

3.5.2. Під час роботи не займайтесь сторонніми розмовами й справами, не відволікайте від роботи інших працівників.

3.5.3. Під час перерви (навіть короткочасної) вкладіть ніжу чохол-піхви й покладіть його в безпечному місці. Не залишайте ніж без чохла.

3.5.4. При механічному навантаженні контейнерів із продукцією на транспортні засоби, відійдіть у безпечне місце, вказане керівником робіт.

  1. Не захаращуйте робоче місце відходами продукції.
  2. Роботу на перебиральних столах пересувних комбайнів (видалення стебел рослин і предметів, що випадково потрапили) проводьте в рукавицях.

3.5.7. Не скидайте під ноги нестандартну продукцію й інші відходи сортування. Направляйте їх у спеціальні щілини.

  1. Розрівнюйте овочі в бункері тільки при заглушеному двигуні агрегату.
  2. Розрівнюйте продукцію в кузовах і контейнерах транспортного засобу тільки при зупиненому комбайні і транспортному засобі.

3.5.10. При пробуксовуванні транспортерної стрічки, переповненні бункера або контейнера транспортного засобу подайте трактористу звуковий сигнал.

3.5.11. Очищайте транспортер тільки з дозволу тракториста при відключеному приводі транспортерів і заглушеному двигуні комбайна (трактора). Очистку проводьте в комбінованих рукавицях чистиками й гаками.

3.5.12. Піднімайтесь на площадку комбайна і сходьте з неї тільки з дозволу тракториста і при зупиненому комбайні.

3.5.13. Не знаходьтесь на комбайні при його переїздах.

3.6. Збирання цукрових та кормових буряків

3.6.1. Ручне підбирання коренеплодів, їхню доочистку й затарювання проводьте на ділянках полів, на яких не ведуться механізовані роботи.

  1. При ручному доочищенні коренеплодів розмістіться у зручному місці відносно перероблюваної продукції. При наявності контейнерів (тари) для очищеної продукції поставте їх на віддалі витягнутої руки.
  2. Очистку коренеплодів від гички вручну проводьте в такій послідовності: - надіньте на ліву руку рукавичку, візьміть коренеплід так, щоб гичка розміщалась із правого боку. Після огляду, точним рухом ножа від себе обріжте гичку на віддалі 1-2 см від голівки і киньте коренеплід у тару, контейнер або на майданчик.
  3. При груповій роботі на доочищенні, перебиранні коренеплодів із кагатів витримуйте віддаль між працівниками не менше 2 м.

3.6.5. Вкладайте (вибирайте) коренеплоди в (із) кагатів, не допускаючи утворення порожнин і козирків, які можуть обвалитися й травмувати.

3.7. Збирання картоплі

3.7.1. Ручне підбирання бульб і їх затарювання у ящики проводьте на ділянках, на яких не ведуться механізовані роботи.

  1. При завантаженні навалом знаходьтесь, з одного боку, на віддалі не менше 1-2 м від борту транспорту, що завантажується, з таким розрахунком, що коли транспорт почне рухатись, не опинитись на його шляху.
  2. При завантаженні затареної продукції знаходьтесь збоку вантажу, що подається, при цьому один(два) працівник(и) повинні знаходитись у кузові транспортного засобу і приймати вантаж. Ящики беріть тільки під дно або за спеціальні ручки.
  3. Ручне навантаження картоплі здійснюйте у транспортні засоби, які знаходяться в загальмованому стані із заглушеним двигуном.
  4. Не навантажуйте на автомобіль, причіп картоплю понад габарити кузова.
  5. Не розрівнюйте вручну клубні в кузові транспортного засобу під час його руху.
  6. Під час роботи не застосовуйте способи, що прискорюють роботу за рахунок порушення вимог безпеки.

3.7.8. Не знаходьтесь у радіусі дії вивантажувального транспортера.


4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

  1. Здайте робочий інструмент та інвентар на зберігання.
  2. Зніміть і приведіть у порядок спецодяг і засоби індивідуального захисту і здайте їх на зберігання.
  3. Помийте руки й обличчя з милом.

5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

  1. Будьте обережні при виявленні вибухонебезпечних предметів (гранат, снарядів, мін тощо). При виявленні цих предметів роботу зупиніть, виведіть людей на безпечну віддаль від предметів, організуйте охорону і повідомте керівнику робіт про їх виявлення.
  2. При з'явленні диму, запаху горілого, полум'я, незвичайного шуму або вібрації включіть звукову сигналізацію. Сповістіть трактористу (комбайнеру) про випадок, що трапився. В подальшому дійте за вказівкою тракториста.

5.3. Припиніть всі види польових робіт під час грози, зливи, урагану.

5.4. При травмуванні працівників припиніть роботу, по можливості усуньте або нейтралізуйте джерело небезпеки і надайте першу долікарську допомогу, повідомте у медичний заклад і керівника робіт.